איפור ערב לאירועים

אחד הרגעים הכי מרגשים בעבודה שלי הוא הרגע בו כל החלקים מתחברים כשהכל כבר גמור: האיפור, התסרוקת, השמלה, הנעליים, התכשיטים. כל החלקים משתלבים יחדיו והופכים לשלם, אפילו לשלמות. וזו את! את שנראית כאילו שלפו אותך עכשיו מהשטיח האדום. עם התסרוקת שתמיד דמיינת את עצמך, והאיפור שמעצים את כל היופי שלך, והשמלה היפה שבחרת, ואפילו הלק בציפורניים, הכל מרגיש מדהים ולערב אחד את מרגישה ממש כמו נסיכה.
כי אין כמו איפור ערב או תסרוקת באירוע חשוב שיגרמו לך להרגיש ולהיראות מיליון דולר. זו יכולה להיות חתונה של מישהו קרוב, ברית או בריתה, נשף סיום תיכון, בת מצווה או בר מצווה, או כל אירוע חשוב אחר. 
 

מהו איפור ערב או איפור אירוע? ומה הוא כולל?

בסיס האיפור -
איפור ערב או איפור לאירוע מתחיל בהזנת העור בלחות איכותית ובקרמים שמהווים בסיס לפני מריחת המייקאפ כגון סרום או פריימר. המייקאפ מונח טוב יותר על העור, פחות נכנס בנקבוביות ובחריצים ועמידותו נשמרת לאורך זמן לאחר מריחת קרם לחות, סרום ופריימר. כמו כן מייקאפ מתמזג טוב יותר על עור שעבר טיפול פנים. על כך תוכלי לקרוא בהרחבה במאמר הכנת עור הפנים ליום החתונה.
שכבת המייקאפ שמונחת על העור צריכה להיות אחידה, לא כבדה מדי אך עדיין מסתירה את מה שצריך לטשטש (כגון כהויות, אדמומיות, פיגמנטציה ועוד) ויחד עם זאת להיות זוהרת, מאירה ומרימה את הפנים.

כדאי להיזהר ממייקאפ כבד מדי (שמתואר כ"שפכטל") המפיל את עור הפנים וגורם להן להיראות עייפות.
בנוסף למייקאפ, איפור טוב (ממש כמו בציור או פיסול) ידגיש את עצמות לחייך, יעצב את האף, יתחום את מסגרת הפנים כמו המצח וגבול הצוואר. הכל כמובן צריך להיעשות בתחכום ובהתאם למבנה הפנים.
 

איפור העיניים - 
איפור העיניים צריך להתחשב בטעמך האישי, במבנה עינייך, בלבוש שבחרת ובסוג האירוע. איפור העיניים יכול להיות מודגש מאד (למשל איפור מעושן בצלליות כהות) או קל מאד (למשל צלליות בהירות על העפעף ואיילינר דקיק). כמובן בין שתי הקצוות קיימות אפשרויות ביניים נוספות כמו למשל איילינר עבה או מעושן, צלליות בגוונים שונים ועוד.
 
בדרך כלל אם איפור העיניים מודגש מאד רצוי שגוון השפתיים יהיה בהיר יחסית. ואם בחרנו איפור עיניים עדין יש מקום לגוון שפתיים מודגש ואפילו צעקני ש"יקפיץ" את מראה האיפור הכללי.

תוספת ריסים - 
איפור ערב כולל הדבקת ריסים. תוספת הריסים יכולה להיות גם היא עדינה או בעלת נוכחות רבה וזה תלוי בטעמך האישי. תוספת ריסים מומלצת לכל אחת כי היא מעצימה את היופי הטבעי שלך. יש נשים שקצת נרתעות מתוספת ריסים אך אני מבטיחה לך שכאשר יראו אותך באירוע יחשבו: "וואו היא נראית מעולה", ולא יחשבו "מה זה הריסים האלו?!" . הסוד טמון בידע ובמיומנות של הדבקת הריסים.

התאמת האיפור לסוג האירוע -

כשאנחנו מתאפרות צריך לקחת בחשבון עניין חשוב והוא התאורה. האם זה אירוע ערב או אירוע צהריים/בוקר?
 
באירוע ערב וכן בתאורה חשוכה של אולם אירועים הצבעים "נבלעים" ויראו הרבה פחות מודגשים. לכן מומלץ לאפר את העיניים באופן מודגש יותר וכך גם את השפתיים. הדבר נכון גם לגבי צילום, ויש לקחת בחשבון שבתמונות האיפור יראה פחות מודגש ו"כבד" ממה שנראה לך ברגע שסיימת להתאפר.
 
לעומת זאת אם מדובר באירוע צהריים (למשל ברית או חתונה) זהו אירוע בו תאורת אור השמש חזקה. תאורה כזו תדגיש כל דבר על עור הפנים ולכן מומלץ לשים כמות מעודנת של מייקאפ ופודרה וכן לדאוג שאיפור העיניים יהיה תואם את האווירה הכללית ומודגש במידה נכונה.

רוצה לדעת איך למצוא את התסרוקת ערב המתאימה לך? לחצי כאן