תוספות שיער בתסרוקת ערב או תסרוקת כלה

כל תסרוקת שתרצי יכולה להשתדרג באמצעות תוספות שיער. תפקידן של תוספות השיער הוא ליצור מראה שיער מלא יותר, ארוך יותר, להוסיף גוון אחר בשיער מבלי שתצטרכי לצבוע. תוספות שיער גם תורמות לעמידות התסרוקת ועל כל אלו תוכלי לקרוא כאן בהמשך.
המטרה כמובן היא לקבל את כל היתרונות הללו תוך שילוב התוספות בשיערך באופן טבעי מבלי שיראו כלל שיש לך תוספות שיער
אז מהן תוספות השיער? ממה הן עשויות? ואיך מחברים אותן לשיער הטבעי?
קיימים מספר סוגים של תוספות שיער. ישנן תוספות שיער מלאכותיות וישנן תוספות שיער טבעיות העשויות משיער אדם. תוספות השיער בהן משתמשים לתסרוקת הן טבעיות ועשויות 100 % שיער אדם לכן הן גם יקרות יותר. החשיבות של שימוש דווקא בתוספות שיער הטבעיות בתסרוקת הוא כיוון שהן מגיבות היטב לחום של פן או מכשירי בייביליס אחרים, בדיוק כפי שמגיב השיער הטבעי. כלומר ניתן לעצב אותן כפי שרוצים (למשל ליצור גלים של בייביליס או להחליק אותן עם פן או מחליק שיער) והן לא יהרסו או ישברו.
 
תוספות שיער טבעיות מגיעות במגוון רחב מאד של גוונים – החל מגוון שחור פחם ועד בלונד פלטינה. ניתן לשלב אותן בגוון שונה מגוון השיער הטבעי של הלקוחה וכך ליצור תוספת של גוונים בשיער מבלי הצורך לצבוע את השיער אצל הספר. כך למשל בחורה עם שיער בגוון שטני יכולה להוסיף לתסרוקת תוספות שיער בגוון בלונד. או למשל בחורה עם שיער בגוון חום כהה יכולה להוסיף לתסרוקת תוספות שיער בגוון חום מעט בהיר יותר.

כיצד מחברים את תוספות השיער לתסרוקת?

תוספות השיער מגיעות בצורה של שורות קצרות או ארוכות (שמורכבות מיחידה שלמה הנקראת טרס). בדרך כלל לתסרוקת פזורה כמו למשל בייביליס מוברש, מחברים בין 4 ל 6 רצועות של תוספות שיער. זה נעשה בצורה של פתיחת שבילים לרוחב השיער מאחורה או בצידי הראש. תוספות השיער מגיבות היטב לעיצוב ולכן בייביליס למשל יחזיק מעמד זמן רב יותר על תסרוקת פזורה שבה משולבות תוספות שיער.

בתסרוקת אסופה לעיתים משתמשים בתוספות שיער במקבץ עגול שמוכן לקוקו, או מקבץ מוכן של צמה אחת או מספר צמות שישתלבו בתסרוקת.

קיימות מספר שיטות לחיבור תוספות שיער וכל מעצב תסרוקות בוחר אחת מן השיטות הללו או יותר, תלוי בהעדפה האישית שלו וכן תלוי בתסרוקת.

1. חיבור באמצעות הדבקה – מעצבי תסרוקות רבים מעדיפים לחבר את תוספות השיער באמצעות דבק מיוחד שמיועד להדבקת תוספות שיער. הביצוע נעשה באופן בו פותחים מספר שבילים לרוחב הקרקפת ומדביקים בעזרת הדבק את רצועת תוספת השיער על השיער הטבעי של הלקוחה. שיטה זו עמידה ומהירה מאד אך החיסרון הוא שהסרת התוספות מהשיער דורשת זמן רב (ההמלצה היא למרוח מרכך שיער על איזור הדבק ולהמתין מספר שעות) ולעיתים מלווה בחוסר נעימות.

2. חיבור באמצעות קליפסים – קיימות תוספות שיער בהן בכל רצועה מחוברים קליפסים קטנים. הביצוע נעשה באופן בו פותחים שבילים בשיער ובאמצעות סירוק מיוחד וספריי ומצמידים את התוספות באמצעות קליפס. היתרון הוא שתהליך החיבור והן תהליך ההסרה מהיר יחסית וניתן גם לשימוש אישי במידה והלקוחה מרוצה מהתוספות ומעוניינת לרכוש אותן לעצמה. החיסרון הוא שהשיטה מתאימה בדרך כלל לתסרוקת של שיער פזור ולא לשיער אסוף.

להתאים את התסרוקת כלה לפי הטעם האישי שלך - מבנה פנים אובלי
Image
3. חיבור באמצעות תפירה – לאחר פתיחת שבילים לרוחב השיער וסירוק מיוחד בבסיס השורש מחברים את רצועת תוספת השיער באמצעות תפירה. חוט התפירה תואם את גוון השיער כך שהוא מתמזג עם השיער. שיטה זו עדינה במיוחד ויחד עם זאת עמידה מאד. כאשר רוצים להסיר את תוספות השיער פשוט גוזרים את החוט ושולפים את תוספת השיער.

4. חיבור באמצעות סיכות ראש – השלבים הראשונים זהים לחיבור באמצעות תפירה או קליפסים. אך ההצמדה של רצועת התוספת לרצועת השיער הטבעית היא באמצעות סיכות סבתא צמודות. השיטה מהירה יחסית וההסרה קלה ומהירה.
להתאים את התסרוקת כלה לפי הטעם האישי שלך - מבנה צרות וארוכות

5. חיבור באמצעות מדבקה - מדובר ברצועות תוספות שיער המגיעות עם מדבקה מולבשת. על מנת להדביק אותן מסירים את הסרט הצמוד למדבקה, ומצמידים אותן לרוחב רצועת השיער בשילוב של חימום האיזור באמצעות מחליק שיער. שיטה זו מהירה מאד. המדבקות גמישות ומתמזגות היטב עם השיער הטבעי. שיטה זו מתאימה לנשים שמעוניינות בתוספות שיער קבועות שאיתן הן יישארו לאחר האירוע. כמו כן נדרשת התאמת גוון והזמנה מראש.

אני מאד אוהבת לשלב תוספות שיער בתסרוקות במידת הצורך. הכי חשוב בעיני זה שתוספות השיער ישתלבו בתסרוקת באופן טבעי, הן מבחינת האורך והן מבחינת הגוון. כמו כן חשוב לי שהלקוחה תרגיש בנח עם תוספות השיער ושיהיה לה קל להסיר אותם לאחר השימוש.

להתאים את התסרוקת כלה לפי הטעם האישי שלך - מבנה עגולות